Saturday, 8 November 2014

Pravé tváře růže a králíčka

Rudá růže a králíček s mašlí se potkali a dali tak vzniknout ideálu nového světa. Ovšem jejich setkání nebylo jediné, které ovlivnilo srdce lidí. V tomto světě, šedém, ponurém, opakujícím se světě se potkaly dvě slečny. Jejich setkání bylo možná předurčeno, možná dílo náhody. Ať je pravda jakákoli, tato jedinečná událost otevřela dveře vedoucí do jiných světů a dívky viděly ten ideální vytvořen růží a králíčkem. Věděly, že se tyto dveře brzy uzavřou a lidská srdce se vrátí k monochromatickému opakování ničeho. Jedinou záchranou od tohoto osudu bylo postupné naplňování srdcí a duší lidí nevšední a neobyčejnou krásou, utkání pavučinky z podivuhodných příběhů a zabalení srdcí do této sítě. A nakonec se usmát. Protože úsměv pohladí mnohdy více, než lidská ruka.

Reina & Temi, zakladatelky Bara no Usagi jsou dívky, o kterých byl náš příběh. Ačkoli odlišné, v mnohém stejné. Dovolte mi Vám představit tyto výjimečné slečny!Reina:

  Proč se založilo BnU?
    Jedno z prvních setkání Temi a mě bylo, když Temi měla ve škole Gothic & Lolita bible. Tenkrát jsem se překonala, začala se s ní bavit a zjistila jsem, že v mém okolí existuje konečně někdo, kdo Lolita módu zná a zabývá se jí. Myslím, že už tenkrát jsme měly každá sen o vlastních šatech. A o dva roky později padl nápad „Proč neudělat vlastní značku?“. Semínko bylo zaseto. Po několika pokusech jsme konečně dospěly do fáze, kdy všechny naše vize a nápady musely do světa. Teď nebo nikdy!

  Jaká je vize, poslání BnU?
        Jedním z velkých cílů je inspirování druhých natolik, aby začali žít své vlastní sny. Aby se nebáli být tím, kým chtějí a šli si svou vlastní cestou, kterou si oni určí. BnU chce být takových tím „přátelským požďuchnutím“, které dodá odvahu a sílu na uskutečnění vlastních cílů, probuzení svého pravého já.

  Proč jsou dvě zakladatelky a jaké jsou výhody/nevýhody tohoto uspořádání?
          Protože na začátku to bylo Temi a já, při prvním nápadu to bylo Temi a já a teď je to také Temi a já a doufám, že i nadále to bude Temi a já. Rozumíme si, máme podobné nápady, celou módu vnímáme velmi podobně, ale zároveň jsme každá odlišná, takže se skvěle doplňujeme. Dokážeme si říci upřímnou kritiku do očí, pochválit se a podržet se, když je třeba. Navíc, kdybychom byly jen jedna, pochybuji, že by BnU vůbec vzniklo a dokázalo se dostat až do této fáze.

  V čem je BnU výjimečné?
   Myslím, že ne každý dokáže dát šatům jiný život jako to děláme my. U nás se prodávají nejen šaty, do kterých se oblékají krásné bytosti, ale celé příběhy. Každý kousek má svou duši, svůj důvod, proč existuje. Je to komplexní a v určitém slova smyslu i utěšující (tím myslím ponoření se do příběhu). Navíc naše výtvory nemohou být suše zařazeny do jedné nebo druhé kategorie Lolita módy. Snažíme se o provázanost, vymýšlení nových stylů, vytváření dosud nepoznaného.

  Co pro Tebe znamená růže a králíček?
    Mě a Temi v tomto pořadí. BnU je „dítětem“  dvou dobrých kamarádek a tyto dva symboly to měly vyjádřit. Je to diverzita. Ale zároveň jednota. Každá jsme jiná, to je dáno. Myslím, že každý, kdo si představí rudou růži a roztomilého králíčka na to přijde. Je to elegance, ale zároveň roztomilost. Dvě tváře krásy. Dvě různé textury. Utrpení pro krásu, radost z výsledku. Temi:

  Proč se založilo BnU?
   Bara no Usagi vzniklo úplnou náhodou, jako spousta dalších projektů, které jsme s Reinou vymýšlely v dlouhých chvílích. A přestože většina těch projektů zmizela nebo ztratila význam, Bara no Usagi se stále vracelo a připomínalo svou existenci. Tak jsme si jednoho dne řekly, že tento svůj sen doopravdy uskutečníme a stvoříme spoustu šatů a příběhů.

  Jaká je vize, poslání BnU?
    Naším posláním je nechat i ostatní zažít naše sny tak, aby se staly i jejich sny. Probudit fantazii a nechat se unést příběhem šatů! Koho baví pořád ten stejný život všedních dní?

  Proč jsou dvě zakladatelky a jaké jsou výhody/nevýhody tohoto uspořádání?
    Bara no Usagi začalo společným nápadem dvou kamarádek a tak bude navždy pokračovat. 
   Výhodou je vzájemné povzbuzování, díky kterému se tento sen drží tak dlouho, aniž by o něm někdo věděl (je to už pět let!).
   Další je určitě doplňování se v navrhování kolekcí a vzájemná kritika, kterou od sebe dokážeme přijmout a díky tomu vše dostává tu další dimenzi.

  V čem je BnU výjimečné?
   Nechceme vytvářet mnoho stejných šatů bez duše, chceme vytvářet originály, aby všchni, kdo nosí nebo vidí naše výtvory mohli cestovat ze snu do snu.
   Cílem Bara no Usagi je určitě také nedržet se žádných předepsaných pravidel a naopak vyvíjet zcela nové, nezařaditelné styly.

  Co pro Tebe znamená růže a králíček?
    Růže a králíček nejsou jen symboly, ale jsme to přímo my! Už od začátku jsme chtěly vyjádřit, že značka je prací dvou lidí a proto jsme každá zvolila něco, co vyjadřuje nás a náš styl.


Doufáme, že se s Vámi v budoucnu setkáme, a že Vám pomůžeme dosáhnout Vašich cílů!
Reina & Temi

No comments:

Post a Comment